Kitap

Son Zamanlarda Okuduğum Ve Kesinlikle Tavsiye Ettiğim Kitaplar!

“Türkiye’de insanlar kağıdın fiyatının arttığını kitap fiyatlarından değil tuvalet kağıdı fiyatlarından öğrendiler.” Bu söz ülkemiz için maalesef doğru olsa da ülkemizde -çok az kişi olsa da- düzenli kitap okuyanlar da var. Bizi okuyanlar kurtaracak. Bugün size son zamanlarda okuduğum ve kesinlikle beni tatmin eden kitapları tanıtacağım. Bu yazı için reklam almadığımızı söyleyerek yazıya başlıyorum.

THE WALKING DEAD ROMAN SERİSİ

1- The Walking Dead: Ölüp Ölüp Dirileceksiniz! 

Kitap 1469430 300x300 - Son Zamanlarda Okuduğum Ve Kesinlikle Tavsiye Ettiğim Kitaplar!

Bildiğiniz üzere TWD bir roman serisine de sahip. “Peki bu roman serisi ne anlatıyor?” Bu roman serisi Vali karakterini anlatıyor. İlk kitapta Vali yani Brian Blake karakterinin salak, saf ve karıncayı öldürmez bir adamdan nasıl bir psikopata dönüştüğü anlatılıyor. Olaylar çizgi romana bağlanıyor. Dikkat: Bu kitap ciğer gerektirir.

2- The Walking Dead: İsyan

0000000608258 1 215x300 - Son Zamanlarda Okuduğum Ve Kesinlikle Tavsiye Ettiğim Kitaplar!

Herkesini kaybeden Vali Woodbury’de kontrolü eline almıştır. Duvarlar ardında güvenli bir yaşam süren halk, Vali’nin gülümseyen yüzünün ardındaki şeytanı bilmez. Lily Caul ve arkadaşları Woodbury’e geldiklerinde bu şeytani yüzü görmeleri uzun sürmez.

3- The Walking Dead: Vali’nin Düşüşü

0000000620638 1 246x300 - Son Zamanlarda Okuduğum Ve Kesinlikle Tavsiye Ettiğim Kitaplar!

Vali her sorunu hallettiğini düşünür, her şeyin kontrolü altında olduğunu ve krallığının güvende olduğunu düşünür. Fakat Woodbury’e gelen 3 kişi Valiyi endişelendirir ve 2 grup arasındaki büyük çatışmanın ilk adımları atılır.

4- The Walking Dead: Miras

0000000664157 1 - Son Zamanlarda Okuduğum Ve Kesinlikle Tavsiye Ettiğim Kitaplar!

Vali’nin mirası hayatta kalanların en büyük korkularındandır. 2 grup arasındaki çatışma büyümüş, iş ciddiye binmiştir. Vali için ya Woodbury kazanacak ya da Woodbury kazanacaktır. Ama 2 grup içinde işler istenilen şekilde gelişmez. Kan her yeri kaplamış, çığlık sesleri göğü boyamıştır.

5- The Walking Dead: Çöküş

19 217x300 - Son Zamanlarda Okuduğum Ve Kesinlikle Tavsiye Ettiğim Kitaplar!

Alevlerden kurtarılan Woodbury halkı yeni bir aile ile tanışır. Dupree ailesi her ne kadar iyi niyetli görünse de özellikle Calvin Dupree iyi görünümlü bir sosyal psikopattır. Woodbury’i yöneten Lily Caul’un işi her geçen gün zorlaşırken yeni bir grup, insanların güvenini kazanır fakat göründükleri gibi değillerdir.

6- The Walking Dead: İstila

indir 8 - Son Zamanlarda Okuduğum Ve Kesinlikle Tavsiye Ettiğim Kitaplar!

Kırılan kalpler, insanlık adına kaybolan umutlar… Her gün daha da canavara dönüşen insanın hayatta kalma mücadelesi. “Öldür ya da öl!” Mantığında feda edilen hayatlar… Yıkaya yıkaya çıkmayan kan lekeleri ve yaralı arkadaşlar… “Eski hayatlarımız yok olmuş olabilir fakat insanlığımızı kaybetmek bizim seçimimizdir…” Ek Bilgi: Roman serisinin şu anda 8 kitabı bulunmaktadır fakat son 2 kitabın Türkçe çevirili hali bulunmamaktadır.

1984

0000000064038 1 192x300 - Son Zamanlarda Okuduğum Ve Kesinlikle Tavsiye Ettiğim Kitaplar!

“Büyük birader seni izliyor!” George Orwell’in yıllar yıllar geçse de unutulmayan, zamana meydan okuyan kitabı 1984 hayatımda gördüğüm en iyi kitaplardan biriydi. “Hiçbir zaman güvende değilsin… Her zaman izleniyorsun! Büyük birader seni, büyük birader herkesi, büyük birader dünyayı izliyor!” Dünya üç devlete ayrılmıştır. Winston o devletlerden birinde yaşamını sürer. Yaptığı karanlık işten tiksinmeye başlamış ve büyük biradere baş kaldırmasıyla bir isyan girişiminde bulunur. Ama “Büyük birader seni izliyor!” Winston! 

DEĞİŞTİRİLMİŞ KARBON SERİSİ

1- Değiştirilmiş Karbon

degistirilmis karbon 300x169 - Son Zamanlarda Okuduğum Ve Kesinlikle Tavsiye Ettiğim Kitaplar!

“Protektora’da varlıklı insanlar normal biri ölünce kılını kıpırdatmaz…” Takeshi Kovacs’ın efsane öyküsünü anlatan Değiştirilmiş Karbon kitabının Netflix platformunda 10 bölümlük bir dizisi de bulunmaktadır. “Seni bir cinayeti çözmen için çağırdım Kovacs…” “Kimin?” “Benim.” Laurens Bancroft varlıklı bir adamdır ve kılıf değiştirerek yüzyıllarca hayatta kalmıştır. Fakat bir cinayete kurban giden Mr. Bancroft buna sinirlenir ve kendini yeni bir kılıfa aktardığında Kovacs’a cinayeti çözmesini söyler. Bu cinayet mi yoksa intihar mı? Burada herkes şüpheli… “Kimse sonsuza dek yaşamamalı…”

2- Düşmüş Melekler

dusmus melekler ust 800x425 300x159 - Son Zamanlarda Okuduğum Ve Kesinlikle Tavsiye Ettiğim Kitaplar!

Yıllar yıllar sonra Değiştirilmiş Karbon’un 2. kitabı çıktı. Nisan ayında bizlerle buluşan kitap 1. kitaptaki olayların 30 yıl sonrasını anlatıyor… “Marslılar gerçek mi? Zamanında yaşadılar mı? Hala yaşıyorlar mı? Marslılar Quell, Kartel, Kemp ve Carrera arasında olan siber savaş yüzünden mi aramızdan ayrılıyorlar? Aramızdalar mıydı ki? Bilmiyorum… Tek bildiğim bu savaştan sağ çıkan pek kişi olmayacak… “

SOL AYAĞIM

0000000309584 1 206x300 - Son Zamanlarda Okuduğum Ve Kesinlikle Tavsiye Ettiğim Kitaplar!

Christy Brown’un kendi hayat öyküsünü anlattığı “Sol Ayağım” kitabı sizi bambaşka bir dünyaya götürecek. Duygusal unsurların fazlalığı, gelip-giden insanlar… Bu dünyada aşk olur mu? Umut hala var mı? Her şey düzelebilir mi, yoksa bu sadece bir yalan mı? Sol ayağıyla her zorluğa göğüs germeye çalışan minik Christy bu hastalıktan kurtulabilecek mi? 

NOT: “Sol Ayağım 2” kitabı da bulunmaktadır fakat kitabın ilk 37 sayfası itibariyle tavsiye etmediğimi belirtmek isterim.

UFUK

0001724228001 1 205x300 - Son Zamanlarda Okuduğum Ve Kesinlikle Tavsiye Ettiğim Kitaplar!

2. kitabı bir türlü çıkmıyor nedeni ise bilinmiyor… Robot futbolu sporcularıyla dolu bir uçak bir ormana düşer… Fakat hayatta kalanlar gözlerini açtıklarında sadece sayılı insanlar kalmıştır… Diğer insanların cesetlerinin hiçbirini bulamazlar. Aralarından biri gözünü açtığında bir varlığın diğer insanları aldığını ama onları bıraktığını söyler, seçilmiş kişiler gibi… Bu gençler neresi olduğunu bilmedikleri bu ormanda hayatta kalabilecek mi? Yoksa hiç görmedikleri yaratıklar tarafından öldürülecekler mi?

ÇÖPLÜK

0000000593599 1 206x300 - Son Zamanlarda Okuduğum Ve Kesinlikle Tavsiye Ettiğim Kitaplar!

“Sen bir çöpten başka bir bok değilsin! Anladın mı beni velet?!” Gittikçe acımasızlaşan ve kuralları bulunmayan bu dünyada fakirlerin de yaşamaya hakkı vardır. Çöplükte buldukları bir kimlik ile ilgili gizemleri çözerek maceraya atılan 3 arkadaş hayatlarının hatası mı yapmışlardır yoksa tüm dünyanın örnek alacağı doğru bir davranış mı? Sır perdesi aralanacak mı yoksa bunlar yaşanmadan yakalanacaklar mı?

YÜZYILLIK YALNIZLIK

0000000064137 1 193x300 - Son Zamanlarda Okuduğum Ve Kesinlikle Tavsiye Ettiğim Kitaplar!

Bir soy -koskoca bir soy- nasıl yok olur? İnsanlar duygularını nasıl kaybeder? Bir insan neden her şeyini satar? Bir insan neden başka bir çaresi varken ailesine zarar verir? Bir insan neden her şeyi düzeltebilecek gücü varken her şeyi bok eder? Bir aile nasıl çöker? Bir aile nasıl aile olmaktan çıkar? 

Benim şu anda aklıma gelenler bu kitaplar. Evde olmadığım için unuttuğum kitaplar olabilir. Eğer aklıma gelirse yazıyı güncelleyeceğim. 

Bu yazıdaki kitapların kaç tanesini okudunuz? Tavsiye ettiğiniz kitaplar var mı? Yorumlar kısmına yazabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 Eyl 2018
12
2
#1
“Türkiye’de insanlar kağıdın fiyatının arttığını kitap fiyatlarından değil tuvalet kağıdı fiyatlarından öğrendiler.” Bu söz ülkemiz için maalesef doğru olsa da ülkemizde -çok az kişi olsa da- düzenli kitap okuyanlar da var. Bizi okuyanlar kurtaracak. Bugün size son zamanlarda okuduğum ve kesinlikle beni tatmin eden kitapları tanıtacağım. Bu yazı için reklam almadığımızı söyleyerek yazıya başlıyorum.
THE WALKING DEAD ROMAN SERİSİ
1- The Walking Dead: Ölüp Ölüp Dirileceksiniz!

Bildiğiniz üzere TWD bir roman serisine de sahip. “Peki bu roman serisi ne anlatıyor?” Bu roman serisi Vali karakterini anlatıyor. İlk kitapta Vali yani Brian Blake karakterinin salak, saf ve karıncayı öldürmez bir adamdan nasıl bir psikopata dönüştüğü anlatılıyor. Olaylar çizgi romana bağlanıyor. Dikkat: Bu kitap ciğer gerektirir.
2- The Walking Dead: İsyan...
Okumaya devam et...


Kitaplar insanın aynasıdır...