GüncelMobil CihazlarTeknoloji

Apple, iPhone XS Ve Beraberinde Düşme Sensörlü Yeni Saatini Tanıttı

dims 1 1 - Apple, iPhone XS Ve Beraberinde Düşme Sensörlü Yeni Saatini Tanıttı

Apple, iPhone X telefonunu daha güçlü üç modelle güncelledi, iki tanesi öncekilerden daha büyük !

İPhone XS Max 6.5 inc (16.5cm) ekrana sahip. İPhone XS, orijinal olarak aynı 5,8 inç boyutunda bir bileşene sahip.İPhone XR’nin ekranı 6.1, ancak daha düşük kalitedir.

Eklenen bir düşme(yaralanma) algılama fonksiyonu ile yeni bir akıllı saat de tanıtıldı.

İPhone X’in nispeten yüksek £ 999 giriş fiyatının cazibesini sınırlayacağına dair endişeler vardı.

Pazar araştırması şirketleri,  daha düşük fiyatlı iPhone 8 modellerinden daha popüler olduğunu kanıtladı. rakip şirketlerin amiral gemisi cihazlarını da dışarıda bıraktıklarını gösteriyor.

103402649 fae7b5be f308 4c80 b816 e457f72fa20e - Apple, iPhone XS Ve Beraberinde Düşme Sensörlü Yeni Saatini Tanıttı

Bu da Apple’ın dünya çapında 1tn $ (768 milyar sterlin) üzerinde piyasa değeri olan ilk şirket olmasını sağladı.

Her nasılsa, Çin’in Huawei’si Nisan’dan Haziran’a kadar olan çeyrekte, genel olarak akıllı telefon pazar payı bakımından bunu aşmayı başardı. Apple’ı üçüncü sıraya koydu.

IDC’den Francisco Jeronimo, “Huawei, bunun üstesinden gelebildi çünkü Apple pazarın orta ve düşük uçlarında oynamıyor,” yorumunda bulundu.

“Ancak Apple premium segmentte çok iyi durumda ve önümüzdeki 18 ay boyunca değişmesini beklemiyoruz.”

120920181939501810986 2 - Apple, iPhone XS Ve Beraberinde Düşme Sensörlü Yeni Saatini Tanıttı

 

XS Max, Apple’ın bugüne kadar sattığı en pahalı telefon olacak ve fiyatı, depolama miktarına bağlı olarak 1,099 £ ila 1,449 arasında değişecek.

XS, orijinal X’in £ 999- £ 1,349 maliyetiyle eşleşecek, XR ise 749- £ 899 £ olacak.

103401656 mobiles table nc - Apple, iPhone XS Ve Beraberinde Düşme Sensörlü Yeni Saatini Tanıttı

Daha büyük ekran

Apple, iPhone XS Max’in ekranının eski iPhone 8 Plus’ın 5.5 inç ekranından önemli ölçüde daha büyük olduğunu ve diğer iki cihazının da benzer boyutlarda olmasına dikkat çekti.

640xauto - Apple, iPhone XS Ve Beraberinde Düşme Sensörlü Yeni Saatini Tanıttı

“Geçen yılki iPhone X ekranının daha büyük olmasına rağmen, Plus modellerinde bulunan bazı kullanıcılar, Max’in ele aldığıklarında tam olarak daha büyük bir cihaz hissini alamadılar.

İPhone XR ayrıca daha büyük bir ekrana sahip ancak daha pahalı modellerde bulunan OLED (organik ışık yayan diyot) teknolojisi yerine LCD (sıvı kristal ekran) kullanıyor.Bu, siyahın daha az derin olduğu ve renklerinin daha az kontrastlı olduğu anlamına gelir.

Buna ek olarak, kasası çelikten ziyade alüminyumdan yapılır, bu da daha az hasarlara dayanıklı olması anlamına gelir. Ancak, daha pahalı modellerin aksine altı farklı renkte geliyor.

iphone xr 768x432 - Apple, iPhone XS Ve Beraberinde Düşme Sensörlü Yeni Saatini Tanıttı

Analistler, geçen sene daha geniş bir aralık  yapmayan iPhone’un kullanıcıları teşvik etmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

UBS’de analistlerin önerdiği gibi, “Hem Android hem de iOS için kalıcılık çok yükseldi   geçişler büyük ölçüde geçmişte kaldı.”

Basitçe söylemek gerekirse, iPhone için yedek iPhone’dur

Yeni telefonlarda yeni bir işlemci var – A12 Bionic. Enerji verimliliği ve hesaplama hızlarına yardımcı olacak yedi nanometre transistör teknolojisine sahip olan ilk firmadır.

Dm6YBMAXsAA2wi6 - Apple, iPhone XS Ve Beraberinde Düşme Sensörlü Yeni Saatini Tanıttı

Bunun anlamı, iPhone XS’in,  İPhone X e göre şarjı ​​yaklaşık 30 dakika daha uzun süreceği anlamına geliyor.

Firma ayrıca Face ID sisteminin artık eskisinden daha hızlı çalışacağını ve artırılmış gerçeklik yeteneğini gösteren çeşitli uygulamaları tanıttığını söyledi.

Huawei geçtiğimiz günlerde kendisine ait 7nm’lik bir mobil çip geliştirdiğini duyurdu.

Yeni iPhone’lardan en az birinin, üç arka kameraya sahip olacağına dair söylentilere rağmen – Huawei P20 Pro gibi – Apple XS ve XS Max için, iki adet 12 megapiksel lens’den vazgeçmedi. XR’ın sadece bir arka kamerası var.

103401581 473e646c ab06 425d 8e36 c56d8efc243e - Apple, iPhone XS Ve Beraberinde Düşme Sensörlü Yeni Saatini Tanıttı

Ancak Apple, kullanıcıların çekildikten sonra fotoğraflarının alan derinliğini değiştirmelerine olanak tanıyan yeni bir özellik ortaya koydu. Bu, arka planın bulanıklaşma derecesini etkili bir şekilde değiştirdi.

XS ve XS Max aynı zamanda iki mobil sözleşmeye de destek vermektedir – çoğu ülkede bu, bir QR kodu yoluyla etkinleştirilebilen elektronik bir eSim’e ek olarak bir fiziksel Sim kartı aracılığıyla olacaktır.

Bununla birlikte, Çinli tüketicilere satılan versiyonda, aktif edebilmek için iki adet fiziksel Sim kart gerektirecektir.

 CCS Insight Danışmanlık’dan “Apple, bu ürünlerin önceki başarılara sadece küçük iyileştirmeler sunduğuna dair bazı kaçınılmaz eleştirilerle karşı karşıya gelecek” dedi.

“Ancak Apple’ın bugüne kadar neredeyse iki milyar iOS cihaz sattığı gerçeği, 2007’den beri iPhone  başarısının kanıtı.”

 

Sağlık bilinçli saat

 

Daha önce Kaliforniya etkinliğinde Apple, daha önceki modellere göre kenarlarına doğru uzanan bir ekrana sahip yeni bir akıllı saat tanıttı.

technology 45502465 3 - Apple, iPhone XS Ve Beraberinde Düşme Sensörlü Yeni Saatini Tanıttı

Firma, Watch Series 4’ün kullanılabilir ekranının, cihazın kendisinin önceki modeline benzer boyutlara sahip olmasına rağmen% 30’dan daha geniş olduğunu söyledi.

Bu, daha fazla bilgi ve kısayolların bir kerede gösterilmesine izin veriyor.

Ayrıca ilk kez elektrokardiyogram kalp dalga formlarını görüntüleyebilir. Bu, arkasındaki ve taçlarındaki yeni sensörler aracılığıyla çalışarak kullanıcılarının kalplerinin düzensiz bir ritmi olup olmadığını kontrol etmelerini sağlar.

Buna ek olarak, günlük kullanım sırasında kalbi anormal derecede hızlı veya yavaş bir şekilde attığını tespit ederse, otomatik olarak uyarır.

103402647 c45cb155 6a57 424f 85cc fb544fb7a661 - Apple, iPhone XS Ve Beraberinde Düşme Sensörlü Yeni Saatini Tanıttı

 

Apple, bu işlevleri sağlayan uygulamanın Gıda ve İlaç İdaresi tarafından “de Novo” izni verildiğini söyledi-yani, ABD’de yasal olarak güvenli ve verimli bir şekilde sağlık okumaları yapabilecek şekilde pazarlanabilen tamamen yeni bir ürün kategorisi olarak kabul edildi.

Bay Wood, “Yeni Watch’daki sağlık özellikleri için FDA sınıflandırmasının, Apple’ın bilek giyilen teknolojideki liderliğinin altını çizdiğini” söyledi.

Yeni bir düşme tespiti olanağı, Apple’ın daha önce olduğundan sekiz kat daha hızlı veri topladığını söyleyen “yeni nesil” jiroskop ve ivme sensörleri ile piyasaya çıktı.

Image from iOS  12 .0 - Apple, iPhone XS Ve Beraberinde Düşme Sensörlü Yeni Saatini Tanıttı

Yazılım, kullanıcının sert bir düşüş yaşadığına ve bir dakika veya daha fazla bir süre hareketsiz kaldığına inanıyorsa, Acil servislere, kullanıcının bulunduğu yer dahil olmak üzere,  bir uyarı ve seçilen bir arkadaş veya aile ile iletişime geçilmesi durumunda bu bilgileri gönderecektir.

Apple, 2015 yılında ilk cihazın piyasaya sürülmesinden bu yana kaç Apple Ürününün satışa çıktığını söylemedi.

 Bir fitness cihazı olarak başladı. Ama bu yenilik pazarlama şişirmesi değil. İnsanların hayatta kalmasına yardımcı olacak.

 

Düşme tespiti ve kalp sağlığını ölçmek için bir EKG yapma yeteneği, sağlık endüstrisinin muazzam heyecan duyduğu başlıca yeni özelliklerdir.